Mamy ogromną przyjemność, poinformować, że z początkiem roku 2017 ruszyła Akademia Umiejętności MED-EL w Polsce.

Do tej pory organizowaliśmy wiele różnych przedsięwzięć z zakresu szkoleń i szerzenia wiedzy na temat implantów słuchowych. Ich możliwości, najskuteczniejszego wykorzystania oraz warunków jakie należy spełnić dla najefektywniejszego funkcjonowania osób z implantem. Były szkolenia, warsztaty oraz wyjazdy rehabilitacyjne. Wszystkie te działania zebraliśmy w ogólny program wsparcia zarówno użytkowników, jak i ich rodzin oraz terapeutów i nauczycieli. Akademia Umiejętności to całościowy program działań na rzecz szeroko pojętej informacji, pomocy i wsparcia, z podziałem na Akademię Małego Człowieka, a w jej ramach np. turnusy rehabilitacyjne oraz warsztaty w szkołach i przedszkolach, Akademię Dużego Człowieka z wyjazdami integracyjnymi i wsparciem psychologicznym dla dorosłych użytkowników i ich rodzin włącznie. Mamy nadzieję, że Akademia Umiejętności spełni się również jako platforma wymiany informacji o najnowszych trendach światowych w terapii osób korzystających z implantów słuchowych i ich otoczenia.

Warsztaty I oraz II stopnia w ramach Akademii Umiejętności odbywają się co roku w marcu. Zapraszamy na nie przede wszystkim terapeutów, nauczycieli i wychowawców naszych najmłodszych użytkowników.

Ilość miejsc zarówno na stopień I jak i II jest ograniczona. Nie zależy nam na tym, aby udział w zajęciach wzięło jak najwięcej osób, ale aby były to osoby rzeczywiście związane z opieką i edukacją maluchów korzystających z naszych implantów.

Na warsztaty stopnia II zapraszamy jedynie osoby, które ukończyły kurs I. I adekwatnie na kurs na poziomie III zapraszamy osoby z certyfikatem z kursu II.

Wszyscy terapeuci pracujący na naszych

TURNUSACH REHABILITACYJNYCH
mają ukończony minimum II stopień Akademii Umiejętności.