Od kilku lat, w pierwszą sobotę czerwca, spotykamy się na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Z każdym rokiem przybywa uczestników, i to nie tylko dlatego, że coraz więcej dzieciaków korzysta z systemów implantów słuchowych MED-EL, ale również dlatego, że coraz chętniej zarówno te dzieciaki jak i ich rodzice, a nawet całe rodziny uczestniczą we wspólnych spotkaniach, wyjazdach integracyjnych i w ogóle wszelkich imprezach, na których mogą poznać innych „implantusiów” i ich rodziny.

A nas to niezmiernie cieszy. My również mamy ogromną frajdę kiedy możemy spotkać się z Państwem w przyjemnych, relaksujących okolicznościach. Mamy wtedy więcej czasu na rozmowy i wymianę doświadczeń. Poznajemy się z zupełnie innej strony niż podczas stricte służbowych kontaktów.

Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu, z roku na rok, będzie przybywało tych użytkowników implantów MED-EL, którzy będą widzieli potrzebę przyłączenia się do społeczności „medelowej” – wcale niemałej, a na pewno bardzo ciekawej.

Od kilku lat tradycją stały się pofestynowe ogniska międzypokoleniowe, na których spotykają się dzieci jak i dorosłe osoby implantowane oraz ich najbliżsi i przyjaciele. Zabawa jest zawsze świetna. Zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie – nierzadko – na wiele lat. Takie doświadczenia są nie do przecenienia.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do nas i wziąć udział w tym corocznym spotkaniu, ale również w wielu innych imprezach, które staramy się dla Państwa przygotowywać, powinien sprawdzić czy jego dane są w naszej bazie, abyśmy mogli zawiadomić o zbliżających się wydarzeniach.