Kampanie społeczne w naszym przekonaniu są niezbędnym elementem uświadamiania naszego społeczeństwa w kwestii uszkodzeń słuchu i ich konsekwencji.

Mało kto zastanawia się nad tym jak to jest nie słyszeć, słyszeć słabiej, mniej wyraźnie czy ciszej. Kogo to w ogóle obchodzi?

Zaczyna obchodzić kiedy już dotyczy:dotyczy, bo ktoś bliski coraz słabiej się komunikuje albo wręcz z dnia na dzień przestał słyszeć i nagle okazało się, że życie w kompletnej ciszy wcale nie jest łatwe.

Albo zaczyna dotyczyć nas samych, bo nie czarujmy się uszkodzenie słuchu może stać się udziałem każdego z nas, choćby w wyniku przebycia choroby, której skutkiem może być utrata słuchu, po zażyciu leków tzw. ototoksycznych, czy w wyniku urazu mechanicznego.

Tak drodzy Państwo, uszkodzenie słuchu jest sprawą, która może dotyczyć każdego z nas i warto cokolwiek o tym wiedzieć, aby reagować prawidłowo, podejmować właściwe decyzje, we właściwy czasie.

Kampanie mają za zadanie, przede wszystkim, w sposób jasny i zrozumiały, informować o kwestiach ważnych społecznie, a słuch i jego uszkodzenia oraz dramatyczne tego skutki, kwestią niezwykle istotna są, chociaż nadal jeszcze, w dużym stopniu, bagatelizowaną przez nasze społeczeństwo.